بلفاروپلاستی
ویدیو جراحی اصلی بلفاروپلاستی در زیر است

 بلفاروپلاستی چیست؟

 

 بلفاروپلاستی نوعی جراحی است که روی پلک ها انجام می شود. این کار برای از بین بردن پوست اضافی افتادگي پلك و کاهش گشادی از پلک های پایین انجام شده است. به آن لیفت چشم نیز گفته می شود.
 بلفاروپلاستی یکی از موفقیت آمیزترین و خوشایندترین اقدامات در جراحی پلاستیک صورت است. بیماران غالباً از پیچیدگی های جراحی پلک   اطلاع ندارند. بنابراین آموزش کامل بیمار و گنجاندن آن در تصمیمات مدیریتی ضروری است.
عمل بلفاروپلاستی برای چه کسانی مفید خواهد بود؟
 بلفاروپلاستی بیشتر برای افرادی مفید خواهد بود .که در اثر رسوب چربی در پلک ها دچار اختلال دید می شوند.
 این عمل همچنین برای جوانسازی پلک های بالا و پایین.برطرف کردن کیسه های زیر چشم و سفت کردن پوست شل اطراف چشم انجام می   شود.

 

 مزایای عمل :

 جوان تر شدن

 بارزترین دلیل اینکه افراد به دنبال جراحی پلک فوقانی هستند. که بلفاروپلاستی پلک بالا نیز نامیده می شود. جوان تر به نظر رسیدن است.
 همه ما پوستی ظریف و نازک بالای پلک فوقانی داریم. با گذشت زمان، آن پوست کلاژن کمتری دارد: یک پروتئین طبیعی که پوست را سفت می کند. وقتی این اتفاق می افتد، پوست نمی تواند گرانش را تحمل کند بنابراین افت می کند و افت می کند.
 در حالی که این اتفاق برای همه ما تا حدی رخ می دهد ، افراد خاصی از نظر ژنتیکی مستعد افتادگی پلک یا پتوز هستند. آن افراد می توانند از   سنین پایین متوجه این مشکل شوند. اما افزایش سن می تواند از 20 تا 30 سالگی آن را بدتر کند.
 بلفاروپلاستی فوقانی تنها راه موثر و قابل اطمینان برای خلاص شدن از شر پوست اضافی و جلوه جوانتر به چشم است.

 

  افزایش اعتماد به نفس

 اگر از اینکه پیرتر یا خسته به نظر می رسید از خود آگاهی دارید.هر روز بر شما سنگینی می کند. ناراحتی آزار دهنده همیشه درپس ذهن شما   است. حتی بعضی از افراد از ظاهر خود راضی نیستند. به طوری که از عکس های خانوادگی و سایر مناسبت های سرگرم کننده دوری می کنند.
 خلاص شدن از شر خودآگاهی با بلفاروپلاستی فوقانی می تواند وزنه ای را از روی شانه های شما بردارد. و شما را برای لذت بردن از هر   روزآزاد می کند.

 تعاملات اجتماعی مثبت تر

 اگر تا به حال از کسی یاد کرده اید که به نظر می رسد حالت بدی دارید حتی اگر چنین نیستید. ممکن است پلک های شما مقصر باشد.
 باریک شدن چشم ها بخشی از اخم کردن است. متأسفانه وقتی پوست بالای پلک های شما به قدری آویزان می شود که باعث می شود چشمان   شما  کوچکتر به نظر برسد، همان اثر آرایشی را دارد.
 وقتی دیگر “چهره ای در حال استراحت در حالت عصبانیت” ندارید .ممکن است تعجب کنید که چقدر تفاوت را در تعاملات اجتماعی خود   مشاهده خواهید کرد. مردم شما را دوستانه تر و مثبت تر می بینند ، بنابراین با روحیه ای شادتر نیز به شما نزدیک می شوند.

  یک میدان دید بهبود یافته

 در افرادی که افتادگیه پلک هایشان دراثر ژن هایشان افتاده نیست. معمولاً هرگونه افتادگی پوست مسئله زیبایی است. اگرچه برای کسانی که در   معرض خطر ژنتیکی هستند، ژن های آنها با پیری طبیعی آنها ترکیب می شود و افت شدیدتری ایجاد می کند.
 در حقیقت، افتادگی می تواند آنقدر شدید شود که جلوی چشم شما بیفتد و بخشی از بینایی شما را مسدود کند.
 زمان زیادی طول می کشد تا آن افتادگی اتفاق بیفتد . بنابراین ممکن است تغییر خیلی ظریف باشد تا شما متوجه شوید. این تست را امتحان کنید:   انگشتان شست را بگیرید و ابروهای خود را بالا بکشید. اگر این امر زمینه دید بهتری به شما می دهد .احتمالاً جراحی پلک فوقانی نیز امکان   دارد.

 زمان کمتری در مقابل آینه می گذرانید

 هر کس روش خود را برای مقابله با پیری صورت دارد. برخی از افراد تصمیم می گیرند با استفاده از ترفندها و تکنیک هایی برای کمتر دیده   شدن آن با آن کنار بیایند.
 وقتی نوبت به پیری و افتادگی پوست در بالای چشم می رسد .این روش ساختن آرایش است. ممکن است هر روز چندین دقیقه اضافی را جلوی   آینه بگذرانید. و با رنگ های مختلف نقاشی کنید و مخلوط کنید تا پلک های بالایی شما جوان تر به نظر برسد.
 بعد از جراحی پلک فوقانی، می توانید آن قسمت از برنامه صبحگاهی خود را قطع کنید. به جای اینکه بخواهید آن را با یک توهم نوری ایجاد   کنید، تعریفی طبیعی را که می خواهید زیر ابرو داشته باشید.

 گزینه های قابل برنامه ریزی

 بخشی از ناامیدی ناشی از پیری این است که به صورت همزمان از چند طریق بر چهره شما تأثیر می گذارد. افتادگی پوست بالای پلک های   شما  تنها بخشی از ظاهر شما نیست که می خواهید آن را بهبود ببخشید.
 وقتی جراحی پلک فوقانی انجام می دهید. می توانید آن را با سایر روش های درمانی ترکیب کنید تا نتایج جامع تری به دست آورید.

 آزادی بیشتر برای خلاقیت های آرایشی

 چه کسی از ما نمی خواهد گزینه های بیشتری در زندگی داشته باشد؟ وقتی روند جدید آرایش چشم جدیدی را مشاهده می کنید.اما نمی توانید از   آن استفاده کنید زیرا افتادگی پوست پلک های بالایی شما را مسدود می کند.
این محدودیت به ظاهر کوچک می تواند ناامید کننده باشد.
 با داشتن کانتور جوان و مطلوب بالاتر از چشمان خود. این آزادی را خواهید داشت که از چشم دودی گرفته تا رنگین کمان رنگین سایه چشم   امتحان کنید.
 حتی اگر از قبل آرایش چشم مورد علاقه خود را داشته باشید.با قرار دادن فضای بیشتری برای کار با جراحی پلک فوقانی، کار را آسان تر می   کند.

 

 پیشرفت های عالی با حداقل زخم

 با هر عمل زیبایی، بیماران مجبور به انتخاب می شوند. ترجیح می دهند که دو راه را انتخاب کنند: مسئله زیبایی که اکنون دارند یا جای زخمی که جراحی   بر جای بگذارد.
 در جراحی پلک فوقانی، تصمیم گیری بسیار راحت تر از اکثر افراد است. هنگامی که این روش را انجام می دهیم، برش های کوچک را به   شکلی ایجاد می کنیم که آنها را در چین های طبیعی پلک شما پنهان کند.
 پس از دوره بهبودی اولیه، اکثر بیماران به سختی می توانند برش های خود را ببینند. این نه تنها نتیجه زیبایی به شما می دهد ، بلکه به شما   امکان می دهد افرادی را که درباره جراحی خود می گویید کنترل کنید.
از همه سوالات ناجور در مورد چگونگی ایجاد زخم خود جلوگیری   خواهید کرد زیرا هیچ کس آن را نمی بیند.

 

 نتایج بلند مدت عمل 

 بعضی از درمان های زیبایی نتیجه طولانی مدتی که بیماران انتظار دارند را نمی دهد. این امر به ویژه در مورد درمان های غیر جراحی بیشتر   صدق می کند.
امروزه چندین روش درمان غیر جراحی سفت کننده پوست در دسترس است. اما همه آنها گیرایی دارند. جراحی پلک فوقانی   متفاوت است. جلوی پیری و افتادگی پوست را نمی گیرد، اما پنج تا هفت سال یا خیلی بیشتر دوام دارد.

برای دوستانان به اشتراک بگذارید

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

لینک کوتاه  https://b2n.ir/r24495

 آنچه باید قبل از عمل بلفاروپلاستی بدانیم:

  انتخاب بیمار در  عمل بلفاروپلاستی:

 • انتخاب مناسب بیمار اولین قدم حیاتی در دستیابی به نتایج بهینه جراحی است. در ارزیابی بیمارانی که در حال انجام اقدامات زیبایی اطراف چشم هستند، باید مسائل مختلف روانشناختی، عاطفی و جسمی ارزیابی شود تا مشخص شود آیا بیمار کاندید مناسبی برای جراحی چشم و صورت است؟
 • انگیزه ها و انتظارات بیمار باید کاملاً ارزیابی شود تا از قانونی بودن و واقع بین بودن آنها اطمینان حاصل شود. در واقع، جراحان باید از خود بپرسند : “آیا این بیمار به دلایل صحیحی در اینجا وجود دارد و آیا آنها با استفاده از روشهایی که من راحت انجام می دهم مشکلی دارند که به راحتی قابل اصلاح هستند؟”
 • یک بیمار منطقی، درک می کند که خطرات مربوط به همه جراحی ها، از جمله اقدامات زیبایی، وجود دارد. احتمالاً  بیماران، اغلب عدم تقارن را در کبودی، تورم و ناراحتی در اوایل دوره بعد از عمل درک می کنند.
 • بیماران با سندرم خشکی چشم باید به خوبی آگاه باشند که جراحی بلفاروپلاستی ممکن است علائم آنها را برای چند روز یا هفته بدتر کند. در بیمار خشکی چشم یا بیمار مبتلا به لاگوفتالموس خفیف، بعد از عمل می توان رفلکس را انتظار داشت.
 • دارندگان لنزهای تماسی باید توجه داشته باشند که استفاده از عینک پس از عمل به مدت 1 تا 3 هفته توصیه می شود. بی حسی پلک بعد از عمل به عنوان یک عارضه در نظر گرفته نمی شود و به طور معمول در طی 2 تا 4 ماه برطرف می شود.

   * متأسفانه، حتی با انتخاب دقیق بیمار و برنامه ریزی جراحی، برخی از بیماران ممکن است از نتایج خود ناراضی باشند.

  آزمون پیش از عمل بلفاروپلاستی:

 • بیماران تیروئید چشم، غالباً با افزایش عروق پلک و گرفتگی مداری همراه است که ممکن است خطر خونریزی اطراف چشم را افزایش دهد. به طور مشابه، داروهایی با اثرات ضد انعقادی و قلبی عروقی، از جمله آسپیرین، ضدالتهاب های غیر استروئیدی، مهارکننده های پلاکت، سیر، جینسینگ و سایر داروهای گیاهی باید قبل از جراحی قطع شود.
 • بیماری های سیستمیک ، مانند اختلال عملکرد تیروئید و بیماری های کلیوی ، که ممکن است در تغییر موقعیت پلک و ورم پلک نقش داشته باشد ، باید مورد بررسی قرار گیرند.
 • یک ارزیابی چشم پزشکی، قبل از عمل باید حدت بینایی را به بهترین شکل اصلاح کند. خشکی چشم، زاویه های باریک محفظه قدامی، اختلال عملکرد عصب صورت، بلفاریت، اگزمای اطراف بدن، روزاسه، بلفارواسپاسم، کاهش قدرت بینایی ، محدودیت دید و سایر اختلالات چشمی باید شناسایی شود.
 • خشکی چشم بعد از عمل شایعترین علت تغییرات بینایی موقتی بعد از عمل است. خشکی چشم های قبلی ، کاهش رفلکس پلک زدن، بدشکلی پلک بالا یا پایین و لاگفتالموس از شایع ترین دلایل ناراحتی بعد از عمل و تاری دید در اثر تماس با سطح چشم است.
 • جراحان پلک باید توجه داشته باشند که به دلیل تزریقات موضعی، امکان بروزاختلالات در انتقال عصب بینایی، گانگلیون مژگانی، از دست دادن بینایی به صورت موقت، می تواند رخ دهد.
 • شناسایی ویژگی های پلک و صورت که برای هر بیمار که به دنبال جراحی زیبایی است منحصر به فرد است، یک عنصر مهم در برنامه ریزی جراحی قبل از عمل است و برای دستیابی به یک نتیجه موفقیت آمیز جراحی و به حداقل رساندن خطر بیمار ناامید و عوارض بعد از عمل ضروری است.
 • تمام بیمارانی که در شرف جراحی زیبایی چشم و صورت هستند، باید عکس های استانداردی از پلک ها و قسمت فوقانی صورت داشته باشند. عکس های بالینی، مستندات روشنی از پلک و ناهنجاری های صورت بیمار قبل از عمل ارائه می دهد. عکس ها می توانند به جراح کمک کنند تا برخی از ویژگی های منحصر به فرد بالینی آنها را برای بیمار توضیح دهد و ابزاری مفید در توصیف روش های جراحی برنامه ریزی شده ارائه دهد. عکس های بعد از عمل را می توان با عکس های قبل از عمل مقایسه کرد تا بهبود آنها را برای بیمار نشان دهد. کاملاً قابل توجه است که بیماران تا زمانی که عکسهای مقایسه ای مشاهده نکنند، اغلب نمی توانند تغییر اساسی در شکل ظاهری خود تشخیص دهند. عکس ها همچنین بخشی اساسی از سوابق پزشکی هستند و برای حل اختلافات دارویی مفید هستند.

 

  خونریزی عمیق و از دست دادن چشم انداز شدید:

 

 • خونریزی مداری با کاهش بینایی از عوارض نادر جراحی پلک است. به دنبال بلفاروپلاستی زیبایی، میزان خونریزی مداری پس از جراحی برآورد شده است، با خونریزی مداری منجر به از دست دادن بینایی دائمی می شود. خونریزی مداری معمولاً در 24ساعت اول پس از جراحی رخ می دهد، اما می تواند تا یک هفته بعد از جراحی ظاهر شود. بنابراین، توصیه می شود که جراحان عمل کننده در صورت خونریزی بیش از حد پس از عمل، حداقل 24 ساعت پس از جراحی به راحتی در دسترس بیماران خود باشند.
 • ترمیم سریع جریان عصب بینایی و جریان خون چشم برای جلوگیری از آسیب دائمی اکسیژن بسیار مهم است. اعتقاد بر این است که در صورت انجام مداخلات مناسب طی 1 تا 2 ساعت، می توان از آسیب ایسکمیک عصب بینایی و برگشت ناپذیر جلوگیری کرد.

 

  عفونت

 • یکی دیگر از عوارض جراحی که بیمار و جراح از آن ترسیده است، عفونت زخم بعد از عمل است. خوشبختانه، عفونت های پلک بعد ازعمل به دلیل واسکولاریزاسیون گسترده در ناحیه اطراف چشم، غیر معمول است.

 

  تقارن ایجاد پلک

  شناسایی قبل از عمل برای بررسی چین و چروک موجود در پلک، اندازه گیری دقیق و علامت گذاری از محل برش بلفاروپلاستی   فوقانی  برنامه ریزی شده برای به حداقل رساندن خطرعدم تقارن چین خوردگی پلک بعد از عمل بسیار مهم است. اگر افزونگی کافی   پوست وجود داشته باشد، تجزیه و تحلیل مجدد بافت لایه جلویی از جمله چین ناخواسته پلک ممکن است یک گزینه باشد. بیشتر   اوقات، یک برش در جایی که چین خورده است قرار می گیرد و تضعیف چین  ناخوشایند پلک انجام می شود. این روش برای بالا   بردن چین بسیار کم کارایی خوبی دارد.

 

  زوال زخم

 • از بین بردن زخم بعد از عمل ممکن است به دلیل ضربه ناخواسته، ترمیم ضعیف زخم، تنش بیش از حد روی بسته شدن زخم، برداشتن بخیه زودرس و عفونت رخ دهد. این اغلب در بیمارانی اتفاق می افتد که ناخواسته هنگام خواب چشمان خود را می مالند یا در بیمارانی که بیش از حد ابروهای خود را بالا می آورند، پلک های خود را فشار می دهند یا صورت خود را تحریک می کنند. بخیه های قابل جذب، به ویژه بخیه های ساده روده ای که در پلک بالایی جذب می شوند، به احتمال زیاد باعث ایجاد اختلال در زخم می شوند. با این حال، بازشدگی زخم نیز می تواند با قرار دادن بخیه غیر قابل جذب رخ دهد. حذف بخیه غیر قابل جذب 5 تا 7 روز پس از جراحی توصیه می شود.
 • ترمیم از بین بردن زخم پوستی پلک فوقانی باید با بخیه های غیر قابل جذب صورت گرفته شود. زخم های پوست پلک پایین نیز با بسته شدن زخم قطع می شود. زخم هایی که بیش از 24 ساعت باز می شوند باید لبه های آنها قبل از بسته شدن به شدت تازه شود.
 • ترمیم عمیق تر زخم به دنبال بلفاروپلاستی پلک پایین ممکن است نیاز به اصلاح مجدد کانتوپلاستی جانبی تخلیه شده داشته باشد. ایجاد مجدد نوار پارچه ای جانبی باید به دنبال کاهش تنش در پلک پایین باشد. بخیه های تکمیلی اضافی که از طریق عضله ارگبولاریس پیش لگن عبور می کنند و به اطراف لبه لبه مداری جانبی معلق می شوند ، ممکن است بسته شدن ناحیه جانبی جانبی را تقویت کنند.

 

 ناهنجاری های برش و زخم

 • با قرار دادن برش مناسب، حداقل دستکاری بافت و انتخاب بخیه مناسب، کشش و برداشتن، می توان از بیشتر ناهنجاری های قابل توجه اسکار پلک جلوگیری کرد. آسیب بیش از حد حرارتی ناشی از الکتروکوتر یا فوکوس کردن لیزر می تواند منجر به ایجاد زخم هایپرتروفیک شود. بیماران آسیایی و کسانی که سابقه تشکیل کلوئید دارند ممکن است در معرض خطر افزایش تشکیل زخم هایپرتروفیک قرار بگیرند. تشکیل کلوئید واقعی در پلک ها بسیار نادر است. تزریق موضعی کورتیکواستروئید به دلیل خطر آتروفی پوست و رنگ آمیزی پوست باید با احتیاط انجام شود.
 • برش هایی که به صورت جانبی تا لبه جانبی و بیش از آن کشیده می شوند ممکن است به راحتی پنهان نشوند. جای زخم های قابل مشاهده در ناحیه جانبی ممکن است با ماساژ در چند ماه اول پس از جراحی بهبود یابد. یک پماد حاوی استروئید ، مانند فلوئورمتولون یا هیدروکورتیزون، می تواند به نرم شدن جای زخم ها و کاهش اریتم کمک کند. جای زخمهای ناخوشایند ممکن است نیاز به جراحی مجدد با تخریب بافت زیر جلدی مجاور داشته باشد. بسته شدن دقیق با انحراف خوب زخم باید با بخیه های غیر قابل جذب انجام شود.
جراحی بلفاروپلاستی
در تصویر دو جراح را نشان می دهد که در حال عمل بلفاروپلاستی می باشند.
موارد قبل از عمل بلفاروپلاستی
در تصویر یک خانم مسن را نشان می دهد که دکتر در حال بررسی خطوط عمل بلفاروپلاستی هست.
قبل از جراحی بلفاروپلاستی
در تصویر یک خانم مسن را نشان می دهد که جراحش در حال بررسی صورتش برای عمل بلفاروپلاستی است.

آنچه باید بعد از جراحی بلفاروپلاستی بدانیم:

 

 • در مسیر رفت و آمد خود از عینک آفتابی تیره استفاده کنید. ممکن است چشم شما به نور حساس شود.
 • پماد استفاده شده در حین عمل بلفاروپلاستی ممکن است بینایی شما را تار کند. این موقتی است و معمولاً ظرف 24 ساعت از بین می رود.
 • حداقل تا 2 هفته پس از عمل بلفاروپلاستی از لنز استفاده نکنید. می توانید عینک بزنید.
 • در 3 تا 4 روز اول پس از جراحی ، غذاهای نرم بخورید و لقمه های کوچک بخورید. ممکن است بخواهید ماست، پنیرهای نرم، سبزیجات خوب پخته شده، میوه های نرم، نان نرم، ماکارونی یا گوشت های آسیاب شده یا نرم میل کنید.

 مهم است که در 3 تا 4 روز اول پس از جراحی استراحت آرام و آرام داشته باشید. برای انجام این:

 • از انجام فعالیت هایی مانند وزنه برداری سنگین و ورزش خودداری کنید.
 • اگر دچار حالت تهوع هستید (احساس می کنید که به بیرون می ریزید) یا علائم سرماخوردگی به پزشک خود اطلاع دهید. – برای شما مهم است که تا آنجا که می توانید از عطسه، سرفه و استفراغ جلوگیری کنید. این موارد می توانند فشار خون شما را افزایش دهند و باعث خونریزی در محل های عمل بلفاروپلاستی شما شوند.
 • به مدت 2 هفته پس از جراحی از خم شدن در کمر یا بلند کردن وسایل سنگین تر از 5 پوند (2.3 کیلوگرم) خودداری کنید.
 • قبل از بازگشت به فعالیت های معمول خود مانند بلند کردن و ورزش، با جراح خود صحبت کنید.
 • به استراحت و خوابیدن در حالی که سر خود را روی 2 تا 3 بالش قرار داده اید به مدت 2 هفته یا طبق دستور جراح خود بخوابید. این به شما در جلوگیری از تورم در محل های جراحی کمک می کند.
 • چشمان شما ممکن است بعد از جراحی متورم و کبود به نظر برسند. تورم پلک معمولاً در اوایل صبح بدتر است و در طول روز هنگام نشستن یا راه رفتن بهتر می شود.
 • همچنین ممکن است تورم در گونه ها و خط فک خود داشته باشید. این کار 2 تا 3 هفته بعد از جراحی بهتر می شود.

  کمپرس سرد و قطره چشم

 قبل از جراحی، پرستار شما به شما و مراقب شما نحوه استفاده از کمپرس سرد و قطره های نمکی نمکی استریل را نشان می دهد.
پرستار شما   همچنین یک محلول نمکی استریل (نمک نرمال)، قطره های چشمی و گازهای استریل به شما می دهد.

 

  برای استفاده از کمپرس سرد بعد از جراحی بلفاروپلاستی این مراحل را دنبال کنید:

 

 • دستان خود را قبل از استفاده از کمپرس سرد و قطره چشم حداقل 20 ثانیه بشویید.
 • با استفاده از محلول نمکی استریل روی یک صفحه گاز استریل ، کمپرس سرد ایجاد کنید. می توانید بطری نمک نرم را در یخچال ، فریزر یا روی یخ نگه دارید.
 • لکمپرس سرد را هر 10 تا 15 دقیقه روی پلک های خود قرار دهید (به مدت 10 تا 15 دقیقه روشن ، سپس به مدت 10 تا 15 دقیقه خاموش) در 24 ساعت اول بعد از عمل بلفاروپلاستی سعی کنید تا زمانی که بیدار هستید این کار را انجام دهید. بعد از 24 ساعت ، کمپرس سرد به همان اندازه موثر نیست.
 • اگر بینایی شما تار است یا اگر پزشک برای شما پماد چشمی تجویز کرده است ، از قطره های آب نمکی استریل استفاده کنید. قطره های چشم را هر 4 ساعت به قسمت داخلی چشم خود بمالید. هنگام استفاده از قطره های چشمی ، پلک های خود را نکشید.

  دوش گرفتن و آرایش دادن

 بعد از جراحی می توانید دوش خود را از گردن به پایین بگیرید.
دوش کامل نگیرید تا جراح به شما بگوید که انجام این کار بی خطر است.

این   معمولاً 5 روز پس از عمل بلفاروپلاستی است. ممکن است به آرامی با دستمال مرطوب یا یک دستشویی نرم زیر چشم خود را بشویید. می توانید از   شامپوی خشک برای موهای خود استفاده کنید.

هنگامی که می توانید دوش کامل بگیرید، می توانید پلک های خود را بشویید و موهای خود را با   محصولات ملایم، مانند شامپوی کودک شامپو کنید.

 به مدت 2 هفته پس از جراحی از کرم یا آرایش (مانند سایه چشم ، خط چشم ، یا ریمل مژه و ابرو) در محل های جراحی خود استفاده نکنید.
می   توانید از کرم و آرایش در بقیه صورت خود استفاده کنید.

 پیگیری

 بخیه شما در 2 قرار ملاقات مختلف بین 2 تا 7 روز پس از جراحی برداشته می شود. پرستار شما این قرارها را برای شما تعیین می کند.
  در صورت مشاهده موارد زیر، با پزشک یا پرستار خود تماس بگیرید:
 • تب(38 درجه سانتیگراد) یا بالاتر
 • لرزیدن
 • حالت تهوع (احساس اینکه می خواهید بالا بیاورید)
 • استفراغ
 • افزایش درد ، تورم و قرمزی در محل های جراحی شما که بدتر می شود
 • تخلیه مداوم از خطوط بخیه خود
 • تنگی نفس ناگهانی یا مشکل تنفس
 • بهبودی را آرام نگه دارید

 از استرس دور بمانید

 • راه دیگر برای بهبود بهتر زخم و تسریع در بهبودی شما جلوگیری از استرس است. این کار را می توانید در طول دوره نقاهت خود با دور شدن از محل کار (بدون تماس تلفنی یا ایمیل) و با برنامه ریزی برای روش هایی برای گذراندن وقت که باعث نشاط و شادی می شود و نیازی به استفاده از چشمانتان نیست ، انجام دهید. ممکن است بخواهید لیست پخش یا انبار موجود در کتابهای صوتی را تقویت کنید – هرچه هنگام آرامش چشم و بدن لذت خواهید برد.

 سیگار نکشید

 • اگر سیگار می کشید ، باید بدانید که سیگار بر بهبودی تأثیر می گذارد. این باعث کند شدن روند بهبودی می شود ، به این معنی که بهبودی شما کاهش می یابد. سیگار کشیدن همچنین خطر ابتلا به عفونت پس از جراحی را افزایش می دهد.

 

 استراحت کافی داشته باشید

 استراحت در مورد بدن و همچنین چشم شما اعمال می شود. در واقع، داشتن یک خواب خوب شبانه یکی از بهترین راه ها برای تسریع بهبودی   است. زیرا کمبود خواب باعث کند شدن ترمیم زخم می شود. بهبودی به انرژی زیادی نیاز دارد، بنابراین احتمالاً بیشتر از حد معمول احساس   خستگی خواهید کرد.

 

 

2 پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.